ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5235207
*
nr 523 5207
Spegel
Venetiansk, 1800-tal, 58x51 (kompletterad)
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 maj 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 11:36:10
1
1.500 kr
3/5 23:59:19
1
2.500 kr
5/5 10:27:54
1
3.500 kr
5/5 15:57:32
2
2.800 kr
5/5 15:58:22
2
3.500 kr
5/5 15:58:57
2
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompletterad spegel speglar venetiansk
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 523 5207
Spegel
Venetiansk, 1800-tal, 58x51 (kompletterad)
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/5 11:36:10 | 1 | 1.500 kr |
3/5 23:59:19 | 1 | 2.500 kr |
5/5 10:27:54 | 1 | 3.500 kr |
5/5 15:57:32 | 2 | 2.800 kr |
5/5 15:58:22 | 2 | 3.500 kr |
5/5 15:58:57 | 2 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompletterad spegel speglar venetiansk
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23